Spółdzielnie budują lepszy świat to hasło Roku Spółdzielczości ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2012 r.Nasza Spółdzielnia od 60 lat „buduje lepszy świat” zaspokajając potrzeby mieszkaniowe, kulturalne i oświatowe swoich członków, mieszkańców Bydgoszczy. Mamy niekwestionowany wpływ na rozwój naszego miasta. W ciągu 60 lat wybudowaliśmy i zarządzamy przeszło 13 tys. mieszkań oraz setkami lokali użytkowych i garażami.

Droga jest nam idea spółdzielczości, jesteśmy kontynuatorami pionierów spółdzielczości w Polsce, takich jak: ks. Stanisław Staszic, Maria Dąbrowska, ks. Piotr Wawrzyniak czy Józef Konstanty Kusztelan.To Maria Dąbrowska mówiła: odjąć spółdzielczości ideę byłoby tym samym, co odjąć miłości uduchowienie. Dla nas takie wartości, jak uczciwość, otwartość, odpowiedzialność społeczna, troska o innych, współpraca między spółdzielniami są bardzo ważne i staramy się je realizować w codziennym życiu.Najcenniejszy „kapitał”, kadra naszej Spółdzielni, przez minione lata, mimo wielu trudności, zdała egzamin na 5 nie tylko budując mieszkania, ale także nimi zarządzając.(...)

Wszystkim za to mozolne dzień po dniu budowanie drogi do Jubileuszu 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” oraz tym, którzy obecnie wytyczają jutro naszej Spółdzielni – serdecznie dziękuję.

MAREK W. MAGDZIARZ - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” - z wstępu.


Parametry techniczne:

112 stron, format a4, oprawa twarda, uszlachetniona

Wydawca - Wydawnictwo Pejzaż 2018, Bydgoszcz