Na przestrzeni największego miejskiego parku w Bydgoszczy - Myślęcinka – Autor, chwyta detale z życia ptaków i rejestruje ich piękno i dzikość. Dzięki temu możemy zerknąć tam gdzie nasze oko nie sięga. Zapraszamy do niezwykłego spektaklu natury z ptakami w roli głównej. Ponad 400 fotografii i teksty z opisem zachowań bohaterów tego albumu i z obserwacji zachowań ludzi. To niezwykły spacer, który otwiera z każdą kolejną stroną przestrzeń dla duchowej uczty.

Życie obok nas

(...) Ale właśnie „zdarza się”. Tak zazwyczaj jest tu pięknie, cicho i zwyczajnie można pomyśleć, że jak się pomyśli, to można wszystko. Trzy lata temu zacząłem rejestrować aparatem napotkane ptaki. I jest tych gatunków ponad setka. 105 złapanych w obiektyw i parę takich, które skutecznie się przede mną kryją. Zdjęcia są robione z brzegu, z mostka, ze ścieżki, czasem z krzesełka wędkarskiego, bo z wiekiem lubi się chociaż minimum wygody.

Nie czołgam się w trawie, nie stawiam czatowni – nie, jestem spacerowiczem. Jak setki tutaj. Ptakom spacerowicze nie przeszkadzają. Ale długo trwało zanim się przekonały, że długi obiektyw to nie żadna flinta, a kłapanie lustrzanki to nie są strzały. Ale to byłby temat na zupełnie inny album.

- fragment od Autora


format 20x29 cm

288 stron - oprawa twarda uszlachetniona

wydanie I, 2024 r.

ISBN 978–83–67754–12–5

waga 1,6 kg

link do zakupu albumu