POZDROWIENIA Z DAWNEJ BYDGOSZCZY

52,50 zł
49,35 zł Zniżka 3,15 zł
Brutto


POZDROWIENIA Z DAWNEJ BYDGOSZCZY

52,50 zł
49,35 zł Zniżka 3,15 zł
Brutto

Parametry Techniczne:

PARAMETRY TECHNICZNE:

format 17x23 cm poziom, 144 strony

papier kreda matowa

tłumaczony na angielski i niemiecki

oprawa twarda uszlachetniona

wydanie I, 2020 r.

ISBN 978-83-65819-50-5

waga 0,6 kg

Szczegóły

POZDROWIENIA Z DAWNEJ BYDGOSZCZY

Fontanna „Potop”, Teatr Miejski, zachodnia pierzeja Starego Rynku i wiele innych… Któż z bydgoszczan interesujących się choć trochę historią naszego miasta nie zna ich przedwojennych wizerunków? Wojenna zawierucha i barbarzyństwo okupantów unicestwiły te budowle będące w swoim czasie rozpoznawalnymi symbolami Bydgoszczy.(...) Lubimy przeglądać dawne pocztówki i fotografie. Często sprawdza się stara prawda – żeby lepiej tworzyć teraźniejszość, trzeba poznać przeszłość. Takie pieczołowite wręcz podejście do dziejów rodzinnego miasta, to też jedna z form lokalnego patriotyzmu. A może to coś znacznie ważniejszego? Niepowtarzalny urok miejsc zmienionych stał się kluczem do zamieszczenia pocztówek w niniejszym albumie „Pozdrowienia z dawnej Bydgoszczy”, który wszystkim Bydgoszczanom z urodzenia, wyboru i przypadku, poszukującym śladów minionego czasu, a także turystom zainteresowanym naszym Miastem – dedykuję.

Autor: 

Wojciech Banach - tekst i zbiór pocztówek