Szanowni Melomani!

Drodzy Goście i Przyjaciele Bydgoskiego Festiwalu Operowego!

Z ogromną radością i prawdziwym wzruszeniem witam Państwa w Operze Nova po dwuletniej przerwie w historii naszego Festiwalu. Doświadczenia okresu pandemii są szczególne: trudno było nam pogodzić się z odwołaniem gotowej już 27. edycji, a organizowanie pracy artystycznej było prawdziwą ekwilibrystyką. Jednak najcenniejszym wspomnieniem tego okresu jest poczucie jedności Artystów i Publiczności oraz potrzeby wspólnotowego przeżywania kreowanych na scenie wydarzeń. Zatem, Festiwal wraca do gry!

Mimo iż spotykamy się w czasach nadal niełatwych, zuchwale pozwalam sobie zaprosić Państwa do oderwania się od problemów, jakie przynosi codzienność i do przeniesienia się w krainę sztuki, która nigdy nie zawodzi.

Repertuar tegorocznego, 28. Bydgoskiego Festiwalu Operowego, obok tytułów obecnych na wielu scenach operowych, prezentuje pozycje unikatowe, obok klasyki – utwory z kilkuletnią zaledwie historią. Nie jest przypadkiem, że wśród Teatrów-Gości są także Artyści z Ukrainy: Lwowski Teatr Opery i Baletu przedstawi, również nieprzypadkowo, romantyczny balet. Nowoczesność i tradycja w sposobie realizacji, kanon opery i muzyka współczesna: przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przebywali w niezwykłym świecie opery i baletu. Czekamy na Państwa w Operze Nova!

Maciej Figas – Dyrektor


Parametry techniczne:

format B5 , str. 80, oprawa miękka, uszlachetniona

Wydawnictwo Pejzaż 2022, Bydgoszcz.