Od manufaktury do postępu –10 lat mleczarni w Chojnicach po połączeniu z SM SPOMLEK

Czas mija, pamięć zawodzi, zdarzenia idą w zapomnienie. Aby pamięć nie była fikcją powstał ten album. Chcemy pokazać jak było, jak jest i jak będzie w niedługim czasie. Pokazujemy inwestycje z ostatnich 10 lat. Ponad 50 lat temu, w 1972 roku, powstał zakład bardzo nowoczesny jak na ówczesne czasy. Był to przełom, krok milowy w rozwoju mleczarstwa chojnickiego.

Kolejnym przełomowym okresem był rok 2013 i inwestycje dokonane od tego czasu. Pokazujemy ludzi, zdarzenia, inwestycje i zmiany ostatniego dziesięciolecia. Nie jesteśmy w stanie pokazać problemów, trudności, zawirowań ani trudu dnia codziennego. Było minęło, nie ma o czym mówić. Ale nie sposób nie wspomnieć, że pierwsze, największe inwestycje były przeprowadzone na żywym organizmie. Była inwestycja, była budowa i była produkcja serów. To było wielkie wyzwanie.

To już było, a to co przed nami?Następna inwestycja, dzięki której będziemy mogli produkować sery typu szwajcarskiego. Kolejne wyzwanie! Tak, ale jesteśmy gotowi, a ja jestem spokojny. Po prostu ludzie, którzy pracują w oddziale produkcyjnym w Chojnicach, znają się na swojej pracy, do tego są pracowici, zaangażowani, kompetentni i kreatywni. Oczywiście te wszystkie zmiany nie mogłyby się odbyć bez pomocy koleżanek i kolegów z pozostałych oddziałów SM Spomlek. Za co serdecznie dziękuję. Dla pracowników album będzie przypomnieniem i wspomnieniem jak było. Dla Zarządu i Rady Nadzorczej podsumowaniem 10 lat wspólnej pracy i rozwoju.

Damian Kożuch – Dyrektor oddziału SM SPOMLEK – Chojnice


Parametry techniczne:

56 stron, format A4, oprawa twarda uszlachetniona

Zebranie i przygotowanie materiałów: Małgorzata Nyks-Durejko

Projekt/DTP: Wydawnictwo Pejzaż, Stadnicki s.k., 2022