Specjalna oferta 100 albumów na 100 lecie powrotu Pomorza do macierzy za 100.zł Przesyłka Gratis !!! Zapaszmy do naszego e-sklepu

Album powstał z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W albumie zostały ukazane zdjęcia archiwalne oraz współczesne województwa kujawsko-pomorskiego. Autorzy skupili uwagę na miejscach oraz ludziach, którzy mieli wpływ na odzyskanie wolności.

Wojciech Zawadzki zadbał o tekst historyczny opisujący działania na rzecz odzyskiwania niepodległości na terenie kujaw i pomorza w latach 1918-1921. Współczesne artystyczne fotografie województwa kujawsko-pomorskiego wykonał Marek Chełminiak. Album zadedykowany został znanym i nieznanym Bohaterom walk o polskość, twórcom naszej Niepodległej. Przywołuje znane i mniej znane postaci, które przyczyniły się do walki o wolność tych terenów. Przedstawia ducha walki i nastroje, jakie panowały wśród żołnierzy oraz mieszkańców Kujaw i Pomorza. Teksty uzupełnione są o materiał archiwalny pieczołowicie zebrany z muzeów województwa kujawsko-pomorskiego oraz Biblioteki Narodowej i Narodowego Archiwum Cyfrowego. Oprócz największych miast województwa takich jak Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Świecie, Grudziądz zaprezentowano również mniejsze miejscowości. To właśnie wiele z nich było miejscem znaczących wydarzeń, jak choćbi: Brześć Kujawski, Chełmno, Solec Kujawski, Koronowo, Kruszwica i wiele innych.

Dzięki Bohaterom tamtych dni, dziś nasze dzieci i my sami możemy w pełni korzystać z owoców wolności i cieszyć się urokiem hojnie obdarowanych przez naturę ziemi Kujaw i Pomorza.

Album to niezwykła wędrówka po tym, co kiedyś i tym co dziś.

Został objęty patronatem ogólnopolskich obchodów odzyskania niepodległości - Niepodległa, patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, patronatem medialnym TVP o. Bydgoszcz, Radio PiK.

Autorzy: WOJCIECH ZAWADZKI (tekst historyczny), URSZULA GUŹLECKA (tekst współczesny), MAREK CHEŁMINIAK (fotografie współczesne)


Dane techniczne albumu: str. 300, format 28x28 cm oprawa twarda uszlachetniona,
440 fotografii. - artystyczne zdjęcia współczesne i historyczne.

Wydawca - Wydawnictwo Pejzaż 2018, Bydgoszcz

Album do nabycia w księgarniach na terenie Bydgoszczy i Torunia.

Możliwa realizacja sprzedaży wysyłkowej.

Gorąco polecamy *****