To najnowszy album pasjonata i niestrudzonego popularyzatora historii Kanału Bydgoskiego, Tomasza Izajasza - historyk i kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego. Album jest z pierwszym z serii pt. „Widoki dawnej Bydgoszczy” a jej pomysłodawcami są: Anna Perlik-Piątkowska i Tomasz Izajasz. Warto tu napisać, że kolejny album ukaże się jeszcze w tym roku, a jego Autorką będzie Anna Perlik-Piątkowska. Tych dwoje Autorów oprócz fascynacji naszym miastem ma słabość do kolekcjonowania dawnych pocztówek i zdjęć, jak i zbierania ciekawostek na temat życia w minionych czasach w Bydgoszczy. Jesteśmy zachwyceni że ta dwójka zechciała zostać wizualnymi narratorami i pozdzielić się zarówno swoją wiedzą jak i zbiorami, a że z doświadczenia wiemy, iż najlepsze rzeczy powstają z pasji z serca rekomendujemy ten album jak i kolejne z serii.

W albumie „Pozrowienia znad Starego Kanału Bydgoskiego”, znajdą Państwo opis tych miejsc: Kanał Bydgoski, Śluza trapezowa, Śluza Miejska, Śluzy starego Kanału Bydgoskiego, Établissement Patzera, Most Władysława IV, Królewsko-Pruska Szkoła Rzemiosła Artystycznego, Établissement Kleinerta, Restauracja Maxa Krügera, Szkoła Ludowa, Restauracje przy V śluzie, Most kolejowy nad starym Kanałem Bydgoskim.

A ponadto: Prawie 100 ilustracji ze zbiorów: Tomasza Izajasza, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, Anny Perlik-Piątkowskiej, Pawła Piątkowskiego.


Naciśnij aby wyświetlić album !!!

Album Pozdrowienia znad starego kanału Bydgoskiego podgląd


PARAMETRY TECHNICZNE:

format B5 poziom

112 stron, tłumaczony na angielski

oprawa twarda uszlachetniona

wydanie I, Pejzaż, 2021