Jak w kalejdoskopie historia goni historię. Te 100 barwnych opwieści zachwyci cię Drogi Czytelniku i odkryje przed tobą obszary zapomniane, nieznane, zabawne, tragiczne losy i historie warte poznania. Krzysztof Drozdowski jak zawsze z pasją i zacięciem poszukuje i opisuje historyczne tropy. Dzieki niemu poprzez nieme przedmioty, pozostałych świadków zdarzeń snuje opowieści o przeszłości pełne emocji. Serwetnik, kula armatnia, czołgi, samoloty, talerzyk, zamek, łańcuch, torba, złote monety i wiele wiele innych przedmiotów stają się trampoliną do podróży w czasie. Jesteśmy pewni że wiele historii was zaskoczy, zmotywuje do podróży lub własnego zgłębienia historycznych tematów. Całość książki to lektura która na długo pozostanie w waszej pamięci.

(...) Opowiedzenie najważniejszych wydarzeń, czy też opisanie postaci z historii Bydgoszczy, było jednym z ciekawszych doświadczeń wydawniczych, które jako autor zainicjowałem. W niniejszej publikacji znajdziesz drogi Czytelniku sto opowieści związanych z Bydgoszczą. Każda z nich opowiedziana jest przez pryzmat jakiegoś przedmiotu, od którego czasem nie możemy oderwać wzroku na muzealnej wystawie, a czasem mijamy go nie zastanawiając się, jakich wydarzeń był niemym świadkiem. Dzięki tej publikacji niejako oddajemy należny im głos.

Dodatkowo każdy rozdział został zaopatrzony w kod QR, po zeskanowaniu którego nastąpi przekierowanie do nagrania audio rozdziału. Uważam, że w dobie coraz większego informatyzowania naszego życia, również w tym zakresie warto pójść o krok do przodu. Jednocześnie daje to możliwość zapoznania się z tekstem osobom ze specjalnymi potrzebami.

(fragment z wstępu autora)


Zobacz więcej na Flipbook !


PARAMETRY TECHNICZNE:

format 17x23 B5, 312 stron

papier offset

oprawa miękka/skrzydełka uszlachetniona

wydanie I, 2022 r.

ISBN 978-83-65819-77-2

waga 1,0 kg