Szanowni Państwo,

mam zaszczyt zaprosić Państwa do wędrówki po kartach albumu prezentującego piękną ziemię gołaniecką. Obrazuje on dokonania samorządu gołanieckiego oraz moje na przestrzeni ostatnich lat. Warto zwrócić uwagę, jak zmienia się nasza „mała Ojczyzna”. Z myślą o mieszkańcach budujemy drogi, chodniki, ulice, świetlice wiejskie, odnawiamy miejsca, które są wizytówką naszego miasta i gminy – Rynek w Gołańczy czy „żabiak”. Dużą uwagę przywiązujemy do zabytków jako naszego wspólnego dziedzictwa.

Niewątpliwie historyczną i największą inwestycją jest obecnie rewitalizacja zamku, który udało się kilka lat temu odkupić z prywatnych rąk. W planach jest także odbudowa pięknego pałacu w Czesławicach. Nie można zapomnieć o aktywności fizycznej wszystkich mieszkańców gminy, dlatego powstają place zabaw i siłownie napowietrzne, zmodernizowano stadion miejski w Gołańczy oraz rozbudowano budynek do ćwiczeń znajdujący się na stadionie. Przy Orliku powstał nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców wraz

z siłownią napowietrzną, w tym również dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W celu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców wybudowano monitoring, zakupiono

samochody strażackie dla gminnych jednostek OSP.

Miasto i Gmina Gołańcz zmienia swoje oblicze, pięknieje z dnia na dzień i jest to możliwe dzięki dobrej współpracy władz miasta i gminy z wszystkimi mieszkańcami. I za to Państwu bardzo dziękuję.

– Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski


Parametry techniczne:

format 23 x 32 cm, 120 stron

oprawa twarda, uszlachetniona

Projekt/DTP – Wydawnictwo Pejzaż, 2021