Z okazji jubileuszu 5-lecia naszej parafii oddajemy do Waszych rąk Kronikę Parafii św. Andrzeja Apostoła w Toruniu na Jarze, dokumentującą wydarzenia z lat 2016–2021. Dla tych z Was, którzy towarzyszą nam od pierwszych miesięcy istnienia parafii, będzie to podróż w czasie. Może dla niektórych osób, załączone zdjęcia to okazja do wspomnień o mile spędzonym czasie. Dla tych z Was, którzy dołączają do grona parafian, kronika będzie okazją do zapoznania się z wieloma inicjatywami powstałymi przy naszej parafii w minionych pięciu latach:

Duchowymi, modlitewnymi, społecznymi, charytatywnymi, sportowymi, wakacyjnymi, tymi dla dzieci, młodzieży i seniorów.Zebrany materiał zdjęciowy pochodzi z prywatnych zbiorów naszych parafian. Niewątpliwie przedstawia on w pigułce, jak dużo wydarzyło się w pierwszych latach budowania wspólnoty parafialnej na toruńskim Jarze. Jak bardzo zmieniło się miejsce, które jeszcze niedawno porastały chaszcze, a dotrzeć tu można było tylko leśną wyboistą drogą. Nasze osiedle zamieszkują osoby w różnym wieku. Wśród nich nie brakuje rodzin z dziećmi. Ich obecność na

niedzielnych Mszach św. napawa nadzieją, że jest w nas pragnienie szukania Prawdy. Jako ludzie potrzebujemy Pana Boga, ale też potrzebujemy drugiego człowieka. To właśnie parafia jest miejscem wielu spotkań, nowych znajomości, działań na rzecz lokalnej społeczności. Tych spośród Was, którzy dotychczas tylko przyglądali się działaniom, zapraszamy do współpracy. W winnicy Pana jest miejsce dla każdego.


PARAMETRY TECHNICZNE:

Oprawa twarda uszlachetniona

format A4, 208 stron

wydanie I, Pejzaż, 2021